کد خبر: ۵۱۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸
کلانتری گفت: عملکرد مثبت دولت در برخی حوزه های کشاورزی موجب نگاه مثبت کشاورزان و افزایش تولید برخی محصولات کشاورزی شده است که زمانی تنها وارد کننده آن بودیم.
خودکفایی گندم پس از دولت خاتمی در دولت روحانی تکرار شد/ عملکرد دولت در بخش کشاورزی کاملا قابل قبول است به گزارش ستاره شیراز ؛ عیسی کلانتری -وزیر کشاورزی دولت اصلاحات-  عملکرد دولت یازدهم در حوزه کشاورزی را مثبت ارزیابی کرد.

وی تاکید کرد: عملکرد مثبت دولت در برخی حوزه‌های کشاورزی موجب نگاه مثبت کشاورزان و افزایش تولید برخی محصولات کشاورزی شده است که زمانی تنها وارد کننده آن بودیم. عملکرد دولت در حوزه  خدمات و پشتیبانی مثبت ارزیابی می شود. وزارت کشاورزی عملکرد کاملا قابل قبولی طی سال‌های گذشته داشته است.

دبیرکل خانه کشاورز با اشاره به خودکفایی در تولید گندم و اینکه با مطالعات درست، دولت قادر به دستیابی به تولید این محصول استراتژیک شده است، اظهار داشت: خودکفایی در تولید گندم در دولت اصلاحات در دولت روحانی تکرار شد. این کار جز با برنامه‌ای دانش محور امکانپذیر نبوده است.

او افزود: طی سال‌های گذشته افزایش تولید گندم با کاهش سطح زیر کشت عملی شده است یعنی بر خلاف تصور عده‌ای خودکفایی در تولید محصول گندم با افزایش عملکرد و با تولید دانش محور امکانپذیر شده است. این کارنامه‌ای قابل قبول برای دولت یازدهم است چرا که بر اساس آخرین گزارش‌ها، خودکفایی در تولید گندم در سال جاری نیز تکرار خواهد شد که تاثیر مثبتی در معیشت کشاورزان خواهد داشت.

منبع: ایلنا 
برچسب ها: خودکفایی ، خاتمی
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی