کد خبر: ۵۱۸۸۹
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۷
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس گفت: طرح‌های توسعه گردشگری روستایی امسال در ۱۷ روستای فارس عملیاتی می‌شود.
عطاالله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در نشست شورای معاونان و مدیران شهرستانهای فارس در شیراز گفت: سه روستای استان فارس پارسال به عنوان روستاهای هدف گردشگری مصوب شد و امسال تمهیدات لازم برای تصویب ۱۷ روستای دیگر مهیا شده که با محقق شدن آن، طرح‌های توسعه گردشگری در این روستا‌ها اجرایی می شود.
 
زمانی، با تاکید بر لزوم توسعه گردشگری روستایی در سالی که به عنوان ' اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال' نامگذاری شده است، افزود: در برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور تقریبا سه برابر سایر برنامه‌ها ظرفیت شناسایی روستاهای گردشگری پیش بینی شده است و شمار روستاهایی که در کشور در این حوزه شناسایی می‌شود حدود ۳۰۰ روستا است.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای توسعه گردشگری روستایی تفاهم نامه ای پنج جانبه با وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دفتر امور روستایی ریاست جمهوری منعقد کرده است.

زمانی با بیان اینکه توسعه گردشگری در روستاهای هدف گردشگری یکی از اولویت‌های این بنیاد است گفت: فارس ظرفیت‌های بی بدیل و کم نظیر در توسعه گردشگری روستایی دارد و برای بهره گیری مطلوب از این قابلیت‌ها باید احداث خانه‌های بوم گردی در روستاهایی که از ظرفیت‌های گردشگری برخوردارند دنبال شود.

وی اظهار داشت: گردشگرانی که به مناطق روستایی سفر می‌کنند تا از جاذبه‌های طبیعی و اقلیمی روستا‌ها دیدن کنند نباید دغدغه اسکان و پذیرایی در روستا‌ها را داشته باشند بلکه باید بتوانند در محیطی مناسب در این مکان‌ها اقامت کنند.

وی بیان کرد: بنیاد مسکن با ارائه تسهیلات و خدمات فنی مهندسی می‌تواند زمینه توسعه گردشگری را فراهم کند و بر این باوریم که احداث اماکن بوم گردی از سوی مردم و بخش خصوصی به توسعه گردشگری در روستا‌ها می‌انجامد.
 
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس، پرداختن به توسعه گردشگری روستایی را یکی از ابزارهای مهم برای پرداختن به اقتصاد مقاومتی، افزایش تولید و اشتغال دانست و  گفت: ایجاد اشتغال وظیفه مستقیم بنیاد مسکن در مناطق روستایی نیست، اما باید توجه داشت که با افزایش اشتغال می‌توان تا حدود زیادی از مهاجرت‌های نا خواسته و بی رویه کاست.
 
زمانی بیان کرد: رعایت معماری ویژه، حفظ بافت سنتی روستاهای هدف گردشگری و همچنین توجه به مقاوم سازی و کاهش آسیب‌ها در حوادث، اولویت بنیاد مسکن در مناطق هدف گردشگری است.
 
وی بر لزوم توسعه معابر روستایی، بهسازی مسکن روستایی، احداث مسکن حمایتی و اجتماعی، مقاوم سازی و بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث سیل و زلزله و توسعه اعطای سند مالکیت شهری و روستایی در سال ۹۶ تاکید کرد.
 
زمانی با بیان اینکه امسال ۴۴ هزار تن قیر رایگان سهمیه استان فارس است، افزود: در صورتی که نصف این مقدار به فارس اختصاص یابد با در نظر گرفتن حجم فعالیت‌های سال‌های گذشته، می‌توانیم بخش عمده‌ای از معابر روستا‌ها را آسفالت کنیم.
 
وی گفت: استان فارس در زمینه آسفالت معابر روستایی در کشور پیشتاز است و در سال‌های قبل دو میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع از معابر روستاهای این استان آسفالت شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، پیگیری و احداث مسکن اجتماعی به بنیاد مسکن واگذار شده است، تصریح کرد: بنیاد مسکن با اعطای وام‌های ۳۰، ۴۰ و ۵۰ میلیون تومانی در این عرصه ورود خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی