کد خبر: ۵۱۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
شهردار شيراز با اشاره به خرید بخشي از باغ‌هاي موجود در اين شهر توسط شهرداري، اين اقدام را در راستاي كمك به حفظ باغ‌ها و طبيعت زيباي شيراز و تداوم پاكي هواي اين شهر ارزيابي كرد .
شهرداري بخشي از باغ‌هاي شيراز را مي‌خردبه گزارش ستاره شیراز ؛ علي‌رضا پاك‌فطرت در حاشيه بازديد از روند ساماندهي باغ‌هاي محدوده بلوار شهيد چمران شيراز، گفت: با خرید بخشي از باغ‌هاي واقع در ضلع شمالي بلوار شهيد چمران، امكان حفظ باغ‌ها و استفاده مطلوب‌تر شهروندان از اين فضاها فراهم شده است . 

او يكي از دلايل مهم پاكي هواي شيراز را تلاش شهرداري براي نگهداري و توسعه فضاي سبز دانست و گفت: اينكه شهروندان شيراز سال 95 حتي يك روز آلوده را تجربه نكردند، افتخاري براي شهرداري است.

پاك‌فطرت افزود: طي سال‌هاي اخير تعداد زیادی باغ با هدف حفظ باغ‌هاي قصردشت و دیگر باغ‌های شهر، توسط شهرداري خریداری و در قالب باغ‌هاي خانواده و پارک‌های بزرگ در اختيار شهروندان قرار گرفته است.

او با اشاره به طرح شهرداري براي احداث پياده‌راه در دل باغ‌هاي محدوده منطقه شش شيراز، گفت: قطعا اين اقدام با اقبال عمومي مردم همراه خواهد بود و زمينه‌اي براي تشويق به پياده‌روي و تلاش در راستاي سلامت هرچه مطلوب‌تر جسمي شهروندان است . 

شهردار شيراز با تصريح اينكه شهروند سالم و با نشاط، شهري توسعه يافته و رو به رشد را ايجاد خواهد كرد، گفت: براي داشتن محيط شهري مطلوب، بايد رفاه و آسايش شهروندان را بسترسازي كرد . 

پاك‌فطرت با اشاره به برنامه شهرداري براي احداث باغ 33 هکتاری بهشت، اين طرح را پروژه‌ای بی نظیر برشمرد كه در حاشيه نهراعظم شيراز اجرا مي‌شود تا بهشتي زميني براي شهروندان تداعي شود . 

شهردار شيراز با اين اعتقاد كه باغات شیراز در تمام كشور بي‌نظير است، گفت: شهرداري براي حفظ باغ‌هاي شيراز خصوصا باغ‌هاي قصردشت، هر اقدامي كه در توان و اختيار داشته باشد انجام خواهد داد؛ همانگونه كه طي 5 سال اخير شاهد كاهش ميزان تعرضات به باغ‌ها و حفظ مناسب‌تر اين سرمايه‌هاي ارزشمند بوده‌ايم . 

پاك‌فطرت با يادآوري اينكه يكي از اقدامات شهرداری براي حفظ باغ‌هاي شيراز، احیاء قنوات و تامين آب مورد نياز است، گفت: در روزهاي پاياني سال گذشته، خداوند توفيق داد تا مسير پياده‌راهي را در چمران جنوبی افتتاح كنيم که اكنون شاهد استقبال بسيار خوب شهروندان از اين حركت هستيم . 

شهردار شيراز گفت: با نظرخواهي از شهروندان، امكانات جديدي در اين مسير ايجاد مي‌شود؛ باغ‌هاي دیگری هم در اين مسير تملك شده تا بعد از بهسازي، براي استفاده مطلوب در اختيار مردم شيراز قرار گيرد . 

پاك‌فطرت با بيان اينكه در آينده نزديك بالغ بر 40 هكتار از باغ‌هاي شيراز بهسازي شده و براي استفاده شهروندان آماده خواهد شد، گفت: يكي از برنامه‌هاي اصلي شوراي شهر و شهرداري شيراز، توسعه همه جانبه شهر بود؛ در اين مسير تنها اقدامات عمراني ملاك و مدنظر نبود بلكه در حوزه‌هاي مختلف فرهنگي، ورزشي، اجتماعي و عمراني، تلاش‌هاي بي‌وقفه‌اي انجام شده است . 

شهردار شيراز با بيان اينكه اجراي پروژه‌هاي بزرگراهي، پل‌سازي و ... با هدف روان‌سازي ترافيك و جلوگيري از هدررفت وقت و انرژي و سرمايه شهروندان شيراز و كمك به زيبايي هرچه بهتر شهر انجام شده است، گفت: تمام اقداماتي كه شهرداري در سال‌هاي اخير اجرا كرد، زمينه اشتغال و رونق اقتصادي را ايجاد كرده است . 

پاك‌فطرت همچنين به ايجاد باغ گل‌ها توسط شهرداري شيراز اشاره و خاطرنشان كرد: باغ گل‌ها به مساحت 10 هکتار در فضايي روح‌انگيز و جذاب با بهره‌گيري از انواع گل، در تمام طول سال طراوت را به شهروندان هديه خواهد كرد . 

منبع: ایسنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی