کد خبر: ۵۱۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۱
رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: با تلاش ماموران پلیس فتا و همکاری پلیس آگاهی فارس فردی که در فضای مجازی با لقب «گرگ» قدرت نمایی و شرارت می‌کرد، دستگیر شد .
به گزارش ستاره شیراز ؛  به نقل از پایگاه خبری پلیس فارس، سرهنگ حبیب‌الله رجبلی با اشاره به کشف پرونده‌ای با موضوعیت اقدام به قدرت نمایی و شرارت در فضای مجازی، افزود: کارشناسان پلیس فتا در گشت زنی‌‌های خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، صفحه‌ای را شناسایی کردند که درآن شخصی با لقب گرگ اقدام به قدرت نمایی و شرارت می‌کرد .

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی متهم را در فضای مجازی رصد و شناسایی کردند و پرونده متشکله برای اقدامات کارآگاهی به پلیس آگاهی ارسال و متهم دستگیر شد.

رجبلی با اشاره به کشف تعدادی سلاح غیرمجاز از متهم دستگیر شده، به ماده 15 بند «ب» جرایم رایانه‌ای اشاره و خاطرنشان کرد: براساس قانون چنانچه کسی افراد را به ارتکاب جرائم منافی عفت یا استعمال مواد مخدر، روان‌گردان، خودکشی، انحرافات جنسی، اعمال خشونت‌آمیز تحریک، ترغیب یا تهدید و دعوت کرده یا فریب دهد یا شیوه ارتکاب یا استعمال آنها را تسهیل کند یا آموزش دهد، به حبس از 91 روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا 20 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می‌شود .

منبع: ایسنا 
برچسب ها: گرگ فضای مجاری ، فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی