کد خبر: ۵۱۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
استفاده از امکانات دولتی و شهرداری ها در انتخابات ممنوع است
 هادی پژوهش جهرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس و رئیس ستاد انتخابات استان بیان کرد: استفاده از امکانات اداره ها و شرکت های دولتی، شهرداری ها، شرکت ها و سازمان های وابسته به آن ها و موسساتی که از بودجه عمومی استفاده می کنند در تبلیغات انتخاباتی ممنوع است. 

   
وی اظهار کرد: بر اساس ماده 62 اصلاحی آئین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی، استفاده تبلیغاتی از صدا و سیما، میز خطابه نماز جمعه یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.  
 
 هادی پژوهش جهرمی تصریح کرد: در ماده 68 قانون انتخابات ریاست جمهوری نیز انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی نامزدها له یا علیه نامزدهای ریاست جمهوری از میز خطابه نمازجمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد ممنوع است.  
 
وی افزود: فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداری ممنوع است و اداره ها، سازمان ها، ارگان های دولتی و نهادها و اعضای آن ها با ذکر سمت خود حق ندارند به نفع، یا علیه هیچ یک از نامزدهای انتخاباتی، اعلامیه، اطلاعیه و پلاکارد ارائه کنند.  
 
رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: مفاد بندهای 15 و 16 سیاست های کلی انتخابات ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری، ماده 68 قانون انتخابات ریاست جمهوری و تبصره های ذیل آن و ماده 62 اصلاحی آئین نامه اجرایی قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران در ابلاغیه ای به اطلاع همه اداره های کل، ارگان ها، سازمان ها، نهادها و موسسات دولتی و وابسته به دولت و شهرداری های استان رسیده است.  
 
پژوهش جهرمی ادامه داد: پاسداری از آزادی و سلامت انتخابات و حق انتخاب آزادانه افراد و صیانت از آرای مردم به عنوان حق الناس در قانونگذاری، اجرا و نیز رعایت کامل بی طرفی از سوی مجریان و ناظران و برخورد موثر با خاطیان از موارد تاکید شده در بند 15 سیاست های کلی انتخابات است که اجرای آن در دستور کار عوامل برگزاری انتخابات در کشور و به طور مشخص در استان فارس قرار دارد.  
 
رئیس ستاد انتخابات استان فارس تصریح کرد: بنا بر بند 16 سیاست های کلی انتخابات، ورود نیروهای مسلح، قوای سه گانه اعم از وزارتخانه ها و دستگاه های تابعه آن ها، دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی، سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی و نهادهای عمومی در دسته بندی های سیاسی و جناحی انتخاباتی و جانبداری از داوطلبان ممنوع است.  
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی