کد خبر: ۵۱۵۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۶
سرپرست حفاظت محيط زيست فارس خبر داد
سرپرست حفاظت محیط زیست فارس گفت: فصل بهار زمان زایش وحوش به‌شمار مي‌رود و اين مهم مسئوليت محيط‌بانان در حفاظت از وحوش ساكن در مناطق چهارگانه استان فارس را دو چندان كرده است.
آغاز فصل زایش حیات وحش در زيست‌بوم‌ها/ ممنوعيت ورود افراد به زون‌هاي حساسبه گزارش ستاره شیراز ؛  نبي‌الله مرادي دوشنبه 21 فروردين در جمع محيط‌بانان فارس گفت: بهار فصل زایش قوچ و میش، کل و بز و آهو و برخی از گوشتخواران و پرندگان پارک ملی بمو، گوزن زرد در میانکتل ارژن و جبیر در نی‌ریز و ... است.

  وی افزود: با هدف جلوگیری از پراکنش وحوش در فصل زایمان و زادآوری بهتر حیات وحش، ماموران اجرایی یگان حفاظت  محیط زیست به صورت شبانه روزی مناطق را کنترل مي‌كنند تا فضای آرام و مطلوب ايجاد شود.

مرادي از ممنوعيت ورود افراد به زون‌هاي حساس مناطق مختلف زيست محيطي خصوصا پارك ملي بمو واقع در جوار شهر شيراز خبر داد و گفت: هيچ مجوزي براي بازديد از اين مناطق تا پايان فصل زايش، صادر نمي‌شود.

او گفت: یگان حفاظت محیط زیست با برپایی چادر در ارتفاعات مناطق حفاظت شده و حساس، به شكل جدي مسئوليت كنترلي خود را اعمال خواهند كرد.

سرپرست حفاظت محیط زیست فارس خاطرنشان كرد: در ايام فصل زايش حيات وحش، اکیپ‌های سیاریگان حفاظت محیط زیست استان و پاسگاه‌های محیط بانی فعالتر بوده و با هوشياري بيشتر، مراقب اقدامات سودجويانه برخي از سودجويان و شكارچيان خواهند بود.

مرادي با ابراز تاسف از اقدامات برخي افراد سودجود در جداسازي توله‌هاي حيوانات از مادرشان در روزهاي اول تولد، گفت: در اين صورت حيوان مادر به دليل عفونت غدد شيري دچار مشكل شده و حيوان تازه متولد نيز به دليل سوء تغذيه رشد مناسبي نخواهد داشت.

سرپرست حفاظت محيط زيست فارس گفت: در اين ايام به شدت با شکارچیان و اشخاصی که مبادرت به زنده گیری حیوانات كرده و این عمل غیر عاطفی و غیر انسانی را مرتكب مي‌شود برخورد قانوني خواهد شد. 

منبع: ایسنا 
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی