کد خبر: ۵۱۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۰
مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس:
مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس گفت: ۵۶ میلیون سهم در معاملات هفته گذشته بورس این استان معامله شد.

۵۶ میلیون سهم در بورس استان فارس معامله شد‌کرشمه ترابیان اظهار داشت: در معاملات هفته گذشته بورس منطقه‌ای استان فارس 56 میلیون و 358 هزار سهم و حق تقدم به ارزش 127 هزار میلیارد ریال مبادله شد.

وی با بیان اینکه این تعداد سهام متعلق به 166 شرکت است، خاطرنشان کرد: 49 درصد این معاملات مربوط به خرید سهام و 51 درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر 27 شرکت کارگزاری در بورس این استان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: در دوره مورد نظر در مجموع برای 87 نفر کد سهام‌داری جدید صادر شده است.

وی عنوان کرد: در پایان معاملات این هفته سهام شرکت‌های صنایع شیمیایی فارس، عمران و توسعه فارس و فرآوری مواد معدنی ایران با بیشترین تقاضا برای خرید و سهام شرکت‌های صنایع شیمیایی فارس، ریخته‌گری ایران و سیمان فارس و خوزستان نیز بیشترین تقاضای فروش را داشته‌اند.

ترابیان بیان کرد: سهام شرکت‌های بانک تجارت، بانک انصار و کارخانجات تولیدی شیشه رازی با بیشترین ارزش ریالی خرید و سهام شرکت‌های فرآوری مواد معدنی ایران، عمران و توسعه شاهد و گلگهر نیز با بیشترین ارزش ریالی فروش روبه‌رو بوده‌اند.

وی عنوان کرد: شاخص کل بازار نیز در هفته گذشته با 1562 واحد کاهش به عدد 76 هزار  و 258 رسید.

منبع: تسنیم

برچسب ها: بورس ، فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی