کد خبر: ۵۱۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
آسوشیتدپرس:
شبکه سی ان ان به نقل از یکی از مقام های ارشد دولت ترامپ نوشت رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد امضای فرمان اجرایی جدید برای لغو سفر به آمریکا برای برخی کشورها را به تاخیر بیاندازد.
در فرمان جدید دونالد ترامپ، ایرانی ها در لیست ممنوعیت ورود به امریکا باقی می مانند، عراقی ها حذف می شوندشبکه سی ان ان به نقل از یکی از مقام های ارشد دولت ترامپ نوشت رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد امضای فرمان اجرایی جدید برای لغو سفر به آمریکا برای برخی کشورها را به تاخیر بیاندازد.

این شبکه می گوید تصمیم آقای ترامپ در آخرین ساعات سه شنبه شب گرفته شد.

همزمان اسوشیتدپرس در گزارشی بدون اشاره به تاخیر احتمالی، خبر داده که فرمان اجرایی ترامپ در حالی قرار بوده که روز چهارشنبه امضا شود که نام عراق از فهرست هفت کشور ممنوع حذف شده و ورود شهروندان ایران و پنج کشور دیگر به آمریکا دوباره ممنوع خواهد شد.

به گزارش اسوشیتدپرس به نقل از مقام های آمریکایی که نام شان فاش نشده، این محدودیت ۹۰ روزه خواهد بود.

در وبسایت کاخ سفید در روز چهارشنبه هیچ برنامه ای برای صدور فرمان اجرایی مقرر نشده است.

پیشتر مقام های دولت ترامپ و وزارت امنیت داخلی آمریکا تایید کرده بودند که کاخ سفید در حال تهیه نسخه جدیدی از فرمان اجرایی برای ممنوعیت ورود شهروندان چند کشور به آمریکا است.

فرمان جدید  ترامپ اگر صادر شود، جایگزین فرمان قبلی می شود که توسط محاکم قضایی آمریکا تعلیق شد.

آقای ترامپ در روز جمعه ۸ بهمن در فرمانی به طور موقت صدور هرگونه ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان و سومالی به مدت ۹۰ روز تعلیق کرد.

منبع: انتخاب
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی