کد خبر: ۵۰۴۸۵
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۱
قائم مقام وزیر بهداشت گفت: زیرساخت های کشور برای اجرای طرح ممنوعیت دوشغله بودن پزشکان در کشور فراهم نیست.
با اشاره به اجرای طرح ممنوعیت 2شغله بودن پزشکان در کشور اظهار داشت: متاسفانه این طرح زمانی به تصویب رسید که زیرساخت‌های لازم آن فراهم نشده و به همین خاطر مشکلات فراوانی از جمله نارضایتی پزشکان را در پی داشت.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین زیر ساخت‌های درست نشده در اجرای طرح ممنوعیت کار پزشکان در دو بخش دولتی و خصوصی به صورت هم زمان اجرای نشدن سیاست‌های کلی حوزه سلامت بند 9  است و به همین منظور یک نبود تعادل در بین بخش‌های مختلف دیده می‌شود.

حریرچی افزود: تعرفه‌های بخش دولتی و خصوصی باید مبتنی بر شواهد تعیین شود و همگی آنها باید بر اساس قیمت تمام شده واقعی و متناسب با ارزش افزوده آن قیمت تعیین شود.

وی عنوان کرد: اگر قیمت‌ها در بخش ‌های دولتی و خصوصی به صورت یکسان تدوین شود با اجرای فرمایشات رهبری جامعه پزشکی بسیار خود مایل است به جای کار کردن در دو بخش یک شغل را داشته باشد.

قائم مقام وزیر بهداشت اظهار داشت: برای اجرای طرح ممنوعیت دو شغله بودن پزشکان زیر ساخت‌های لازم باید در بخش دولتی فراهم شود و این بخش از لحاظ امکانات، تجهیزات باید به روز و مجهز شوند.

حریرچی تصریح کرد: اگر پرداخت‌ها به موقع صورت نگیرد و تعرفه‌های بسیار اندک با چندین ماه تاخیر به پزشکان پرداخت شود، این مساله باعث بروز مشکلات زیادی در اجرای این طرح می‌شود.

وی ادامه داد: بین دو بخش خصوصی و دولتی مکانیزم مالیات باید از یک تعادلی برخوردار شود تا پزشکان از نظر پرداختی با مشکلی روبرو نشوند.

حریرچی با بیان اینکه با تصویب طرح ممنوعیت دوشغله بودن پزشکان، اجرای آن بسیار سخت و مشکل است زیرا بسیاری از زیر ساخت‌ها متناسب با آن ایجاد نشده، افزود: در قانون پنجم توسعه و در سه دوره وزارتی تلاش بسیاری شده تا طرح ممنوعیت کار پزشکان در 2 بخش دولتی و خصوصی به صورت همزمان اجرا شود که متاسفانه به دلیل فراهم نشدن زیر ساخت‌های لازم اجرای آن با مشکل روبرو شده است.

وی اظهار داشت: وزارت بهداشت در بحث استعمال دخانیات در بین افراد جامعه به طور کلی برنامه های پیشگیرانه متفاوتی را دنبال می‌کند زیرا معتقد است این مساله یکی از مشکلات اساسی و بزرگ کشورمان محسوب می‌شود.
برچسب ها: پزشکان ، 2 شغله بودن
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی