کد خبر: ۵۰۳۹۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۷
مکانی که برای اجرای حکم انتخاب شده بدون زیر ساخت برای استفاده ورزشی است.

 در پی انتشار تصاویر و اخباری در خصوص اجرای حکم قصاص در یکی از ورزشگاه های استان فارس روابط عمومی دادگستری فارس اعلام کرد: بر اساس بررسی های انجام شده مکان مورد نظر بدون استفاده و زیر ساخت برای انجام فعالیت ورزشی بوده است. 

 
بر اساس این گزارش، بررسی های انجام شده در خصوص موضوع حاکی است مکان مورد نظر یک مکان بدون استفاده بوده که تنها به لحاظ محصور بودن و رعایت ضوابط امنیتی، مورد استفاده قرار گرفته است. 
 
در این گزارش آمده است پیش از اجرای این حکم تحقیقات لازم در خصوص وضعیت مکان مورد نظر از متولیان کرفته شده است. 
بر این اساس، این مکان افزون بر ده سال است به لحاظ خشک شدن چمن زمین و از بین رفتن امکانات و سایر زیر ساخت های آن میزبان هیچ فعالیت ورزشی نبوده است. 
 
بر اساس اعلام روابط عمومی دادگستری فارس، قصاص نفس از جمله حقوق شخصی اولیاء دم و مورد احترام قانون و دارای اولویت پیگیری در چارچوب مقررات است، که اقدام غیر انسانی فرد مجازات شده یعنی آزار و اذیت و قتل کودک شش ساله توسط معدوم، شدیدا افکار و احساسات عموم مردم را جریحه دار کرده و جمع کثیری از مردم خواهان اجرای این حکم بودند. 
 
همچنین در گزارش صادره از دادگستری فارس اشاره شده است که مکان اجرای حکم بنا به حساسیت های امنیتی تعیین می شود که در این مورد نیز با طرح موضوع در شورای تامین شهرستان تصمیمات لازم گرفته شده است. 
 
در این گزارش این نکته مورد تاکید قرار گرفته است که عکس منتشر شده در فضای مجازی و برخی سایت های خبری متعلق به موضوع اجرای حکم در استان فارس نیست و شکل گیری بخش عمده ای از دیدگاه های منفی متاثر از انتشار این تصویر است. 
برچسب ها: اعدام ها ، فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی