کد خبر: ۵۰۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۱
شرکت آمریکایی بوئینگ به تازگی آزمایش جدیدترین جنگنده خود با نام T-X را پشت سر گذاشته است. این جنگنده تک موتوره برای انجام امور آموزشی به خلبانان ساخته شده است.
استیون اشمیت، خلبانی که پرواز آزمایشی با T-X را انجام داد در این باره گفته "این جنگنده تمام انتظاراتی که از آن داشتیم را برآورده کرده است. طراحی آن عالی است و قابلیت هندلینگ آن بی نقص است. کابین خلبان بسیار جادار و قابل تغییر است و به این ترتیب، دسترسی به همه چیز آسان است.”
به گفته بوئینگ، این آزمایش ۵۵ دقیقه به طول انجامیده است. طی این آزمایش، T-X به ارتفاع سه هزار متری از سطح زمین و سرعت ۴۲۷ کیلومتر بر ساعت رسیده است.
بوئینگ اکنون سرگرم بررسی داده های حاصل از این آزمایش است و پس از آن، زمان پرواز بعدی را تعیین می کند. قرار است این جنگنده در اختیار نیروی هوایی ارتش آمریکا قرار گرفته و به منظور آموزش خلبانان تازه وارد بکار گرفته شود. پیش بینی شده ۳۵۰ فروند از این جنگنده تولید و به ارتش آمریکا فروخته شود.
این در حالی است که چند شرکت دیگر به ارتش آمریکا پیشنهاد کرده اند تغییراتی را در جنگنده آموزشی کنونی این کشور که T-38 Talon نام دارد و در سال ۱۹۵۹ ساخته شده ایجاد کرده و آن را به روز رسانی کنند. برخی دیگر شرکت ها نیز طرح های جایگزینی برای T-X ارائه کرده اند که سوخت کمتری مصرف می کند. بوئینگ گفته از اظهارنظر درباره طرح های شرکت های رقیب خودداری می کند.
بوئینگ گفته تاکنون دو فروند از این جنگنده تولید کرده و آماده است در صورت برنده شدن در مناقصه، تولید انبوه آن را آغاز کند.
تعداد بازدید : 4منبع: العالم

برچسب ها: جنگنده ، بویینگ
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی