کد خبر: ۵۰۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸
با هدف بسيج ملي آموزش همگاني تغذيه و به همت كارشناسان تغذيه مراكز خدمات جامع سلامت مركز بهداشت شهداي انقلاب، آئين " بشقاب سلامت" در شیراز برگزار شد

 به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، مسئول واحد بهبود تغذيه جامعه مركز بهداشت شهداي انقلاب شيراز در توضيح آئين بشقاب سلامت، گفت: دانش آموزان از نظر وضعيت تغذيه‌اي در  يكي از مهمترين دوره‌هاي زندگي خود قرار دارند و تامين مواد مغذي و املاح معدني در اين دوران نقش مهمي در رشد و تكامل مغزي و جسمي آنان دارد.

"طاهره رامش" با بيان اينكه، سوء تغذيه در اين دوران مي‌تواند روي بهره هوشي دانش آموزان اثر منفي بگذارد، افزود: هدف از اين برنامه، آموزش علمي و عملي با توجه به برنامه غذايي دانش آموزان است.

كارشناس تغذيه مركز خدمات جامع سلامت امام جواد(ع) با اشاره به هدف بسيج ملي آموزش همگاني تغذيه، گفت: قند و تركيبات حاوي آن که فاقد مواد مغذي لازم هستند، كالري زيادي براي بدن توليد مي كند و بايد مقدار مصرف آن در برنامه غذايي روزانه كم باشد.

"شهلا رضايي" مصرف بيش از حد مواد قندي و شيرين را باعث افزايش فشارخون و اضافه وزن دانست و افزود: استفاده از ميوه‌هاي تازه، آجيل كم نمك و انواع خشكبار، به جاي مصرف كيك، بيسكوييت، نوشابه و آبميوه‌هاي صنعتي، مي‌تواند به عنوان ميان وعده سالم به دانش آموزان پيشنهاد شود.

همچنين كارشناس تغذيه مركز خدمات جامع سلامت زينب كبري(س) نيز ضمن برشمردن آسیب‌های ناشی از مصرف بيش از حد نمك، گفت:  هنگامي كه از نمك و مضرات استفاده آن سخن گفته مي‌شود، بی درنگ فكر نمكدان سر ميز غذا به ذهن خطور مي‌كند.

"زهرا اسفندياري افزود: بايد توجه داشت كه محصولات گوشتي فرآوري شده مانند سوسيس، كالباس و محصولات غذايي كنسرو شده داراي مقادير قابل توجه نمك(سديم) است و مصرف اين مواد بايد به كمترين ميزان خود برسد.

كارشناس تغذيه مركز خدمات جامع سلامت وليعصر(عج) نيز با اشاره به لزوم آموزش نشانگرهاي رنگي تغذيه‌اي بر روي محصولات غذايي، گفت: نشانگرهاي تغذيه‌اي از سه رنگ سبز، نارنجي و قرمز تشكيل شده كه به ترتيب نشان دهنده مقادير اندك، متوسط و زياد در هر يك از شاخص‌هاي تغذيه‌اي مانند نمك، قند و چربي است.

"زهرا اسفندياري" اضافه کرد: رنگ سبز به معناي وجود مقادير اندك قند، نمك و چربي است و محصولات غذايي با نشانگر سبز جزو بهترين انتخاب‌ها محسوب مي‌شوند.

كارشناس تغذيه مركز خدمات جامع سلامت فاطمه الزهرا(س) نيز گفت: نشان ايمني و سلامت با علامت يك سيب سبز رنگ بر روي محصولات غذايي درج شده است.

"نرگس نسيمي" معني اين نشان را اطمينان از سلامت محصول غذايي عنوان و اضافه كرد: علاوه بر آن این سیب نشان دهنده يك يا چند خاصيت تغذيه‌اي مناسب و سلامت بخش مانند محصولات غني شده با املاح و ويتامين‌ها، نداشتن افزودني‌هاي مصنوعي و شيميايي نيز است. لذا هنگام خريد مواد غذايي بايد به نشانگرهاي تغذيه‌اي، توجه داشت.

منبع: ایسنا 

نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی