کد خبر: ۵۰۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
قاتل محیط بان پارک ملی بمو به قصاص نفس محکوم شد.

محاکمه علنی متهم به قتل محیط بان «پارک بمو» در شعبه ٣ دادگاه کیفری یک استان فارس برگزار و متهم به قصاص نفس درملاء عام محکوم شد.  

  
در آغاز این محاکمه قاضی شبانی با یادآوری حقوق قانونی متهم از نماینده دادستان خواست تا از کیفرخواست صادره دفاع و پس از آن به اخذ درخواست و شکایت اولیاء دم پرونده پرداخت .  
 
پس از آن پدر مقتول به عنوان ولی دم و همچنین ولی قهری فرزندان صغیر مرحوم منوچهر شجاعیان محیط بان بر اجرای قصاص نفس تاکید کرد .  
 
سپس متهم پرونده در جایگاه حاضر به بیان واقعه پرداخت و گفت: در روز حادثه به قصد چیدن گیاهان معطر به کوه چاه سرخ و چشمه گنو رفته بودیم که در زمان برگشت پس از مواجهه با محیط بانان به خاطر حمل سلاح غیر مجاز ترسیدم و فرار کردم .  
 
وی افزود: با وجود تذکرات مکرر محیط بان، به گفته وی توجه نکردم و از ترس شلیک کردم که به محیط بان اصابت کرد . 
 
در پایان متهم م- ج از سوی دادگاه به استناد مواد ١٦٤- ١٦٨- ٢١١- بند الف ماده ٢٩٠ ، ماده ٣٠١، ٣٥١، ٣٨١،٤١٧و ٤١٩ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ١٣٩٢ به اتهام قتل عمد محیط بان پارک ملی بمو -مرحوم منوچهر شجاعیان - به قصاص نفس در ملاء عام محکوم شد.  
 
متهم مذکور همچنین به اتهام نگهداری اسلحه غیر مجاز نیز به شش ماه حبس و همچنین به لحاظ شروع به شکار غیر مجاز نیز به سه ماه و یک روز حبس محکوم شد.  
 
رأی صادره قابل فرجام خواهی در دیوان محترم عالی کشور است.  
 
منوچهر شجاعی محیط بان پارک ملی بمو شیراز 4 تیر ماه امسال در درگیری با شکارچیان مورد اصابت گلوله آن‌ها قرار گرفت و به علت شدت جراحات به شهادت رسید.      
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی