کد خبر: ۵۰۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۰
با حضور دبیرکل مجمع جوانان کشورهای اسلامی
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه پرچم شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام مقابل آرامگاه حافظیه برافراشته می‌شود گفت: مراسم رسمی، معرفی شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ روز ۲۰ دی در شیراز برگزار می‌شود.
 حیدرعلی کامیاب امروز در نشست خبری اظهار داشت: این مراسم شامگاه روز دوشنبه 20 دی ماه از ساعت 18 تا 20 با حضور مسئولان داخلی و 20 میهمان خارجی از جمله ارشاد اسکندروف دبیرکل مجمع جوانان سازمان همکاری کشورهای اسلامی، معاون ورزش و جوانان کشور ترکیه، قائم مقام دبیر کل شهرداری استانبول، وزیر ورزش و جوانان، معاون وزارت امور خارجه، معاون جوانان اداراه‌های کل ورزش و جوانان کشور و همچنین مسئولان ارشد فارس برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: جلسه با 200 جوان نخبه، مراسم امضای پروتکل‌ها و برافراشتن پرچم شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام از جمله برنامه‌های روز افتتاحیه شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام است و در این روز وزیر ورزش و جوانان نیز از روند مراحل پایانی ساخت ورزشگاه بزرگ شیراز بازدید می‌کند.

کامیاب با اشاره به اینکه در مراسم افتتاحیه علاوه بر سخنرانی وزیر ورزش و جوانان، استاندار فارس، ارشاد اسکندروف دبیر کل سازمان جوانان جهان اسلام نیز سخنرانی می‌کند،خاطرنشان کرد: در این روز همچنین کلید پایتختی جوانان جهان اسلام از مسئولان استامبول ترکیه گرفته و به شیراز واگذار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با اشاره به اینکه شیراز ظرفیت‌های خوب و حرف‌هایی برای گفتن دارد، اما از ظرفیت‌های شیراز و فارس به خوبی استفاده نشده است خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهر شیراز به مدت یک سال به عنوان پایتخت جوانان اسلام انتخاب شده است که احتمال تمدید این عنوان برای دو سال نیز وجود دارد.

کامیاب با بیان اینکه عنوان شیراز به عنوان پایتخت جوانان اسلام متعلق به همه مردم شیراز و فارس است گفت: پایتخت جوانان اسلام بودن برای کشور بسیار مهم است و تلاش ما بر اجرای برنامه‌های با کمیت و کیفیت در مدت زمان پایتختی شیراز است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به  دستاوردی شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام افزود: مهم‌ترین دستاورد این پایتختی این است که شهر شیراز را با تمام داشته‌های آن به جهانیان و به ویژه مردم و جوانان 56 کشور اسلامی معرفی می‌کنیم و این میزبانی گشایشی برای رفت و آمد مردم کشورهای مختلف به شیراز است.

کامیاب بیان کرد: این پایتختی دستارودهای بسیار خوبی برای شهر شیراز و استان فارس در بعد ملی و بین‌المللی دارد در بحث گردشگری و جذب توریست بسیار تاثیرگذار است و شهر شیراز در مدت زمان یک سال با 56 کشور اسلامی تعامل فرهنگی قوی از جمله برگزاری مسابقات و تورهای ورزشی و فرهنگی درسطح بین‌المللی، تورهای گردشگری دارد که این دستاورد مهمی برای شهر شیراز است.

وی خاطرنشان کرد: برای برگزاری این پایتختی حدود شش میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم اما با معرفی این شهر و برگزاری برنامه‌های بین‌المللی در شیراز هزینه‌های مالی و معنوی بیشتری به مردم این شهر بازگشت داده می‌شود.

کامیاب با اشاره به اینکه دستگاه‌های مختلف استان فارس در موضوع تبلیغات همکاری مناسبی ندارد، گفت: نصب یک بنر مشکل بزرگی برای سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی نیست که این پایتختی را اعلام کنند اما متاسفانه چنین حرکتی انجام نمی‌شود.

وی گفت: این پایتختی به مردم استان فارس تعلق دارد و همگان باید برای تبلیغ این مهم استفاده کنند زیرا برای نخستین بار چنین رویداد مهمی به استان فارس و شهر شیراز رسیده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس همچنین در مورد سهمیه شیراز در جام جهانی 2020 فوتسال هم گفت: اکنون این مهم با رایزی‌ها قطعی شده و منتظر حضور ناظران FIFA هستیم و در این راستان نیز مسابقات شطرنج و وزنه‌برداری آسیایی را شیراز در سال 96 میزبانی می‌کند.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبارمنتخب
نگاه شما
بابینندگان
روی خط سایت ها
اخبار صوتی